Plazmosfera

Prezentuję tutaj nowy eksperymentalny projekt, który jest częścią moich poszukiwań w ideii „Ciała jako płótna.” Powstał on w 2020r. dzięki współpracy z innymi artystami. Dotychczas odbyło się 5 sesji zdjęciowych ze slimem i 1 dedykowana pod performance. Z tych materiałów zmontowałem wstępną koncepcję propozycji PERFORMANCE, który może być przedstawiony w świetle UV na Waszych wydarzeniach. Są tam testowane doświetlenia z neonów rgb, projekcja, proszki holi czy użycie wytwornicy dymu. Samemu tworzę Slime, bezpieczny dla skóry i dodaje do niego aktywne w świetle UV pigmenty.  Muzyka w filmie od KiNNSaNe. Występuje międz innymi: Fabia, Klara. Koncept jest nadal eksplorowany i będzie się ROZWIJAĆ. 

Napisz jeśli jesteś zainteresowany/a takim przedstawieniem u siebie.
Krzysztof Wasylkowski | wasyllys@gmail.com | 515089919

ZOBACZ FILM i zdjęcia na dole!

Na dole strony zobaczysz propozycję scenografii, gdzie performerka rozpoczynając występ wychodzi z wielkich ust po holograficznym języku!

Pomysł interaktywnej scenografii

Zamysł konstrukcji do performancu ze slimem polega na tym, aby artystka wychodziła z ust swojej twarzy pokryta slimem co tworzy psychodeliczne wrażenie pętli. Na bardzo prostą konstrukcję stelażu twarzy, wykonanej z płyty mdf oraz drewnianych desek, ma być rzucany z rzutnika film z twarzą artystyki. Film nagrany wcześniej w studiu pokazuje twarz w różnych ekspresjach i charakteryzacjach – pomalowaną farbami, polewaną brokatem, posypywaną proszkiem holi bądź również oświetlaną projekcjami. Docelowo usta modelki w nagraniu jak i w stelażu otwierają się. Z otworu w stelażu leci dym oraz spływa slime. Wysuwa się na zewnątrz wielki język niczym dywan, wykonany z holograficznego materiału, po którym modelka wychodzi z ust stelażu twarzy i rozpoczyna taniec pokryta slimem. Konstrukcja może być zbudowana na wasze życzenie. Projekt od Karoliny Fabii.