Plazmosfera

Prezentuję nowy projekt, który jest częścią moich poszukiwań w ideii „Ciała jako płótna.” Powstał on w 2020r. Eksperymentując z różnymi materiami na sesjach zdjęciowych powstał koncept który może być przedstawiony w świetle UV na Waszych wydarzeniach. Oficjalnie był już wystawiany na moim ulubionym festiwalu Summer Contrast ’21. Był prezentowany w ’22 r.  jako warsztat dla ponad 100 fotografów na 9 Jurajskim Festiwalu FotograficznymMoże być pokazywany z doświetleniem neonów rgb, projekcjami, proszkami holi i skąpany dymem w ciemności. Samemu tworzę slime, bezpieczny dla skóry i dodaje do niego aktywne w świetle UV pigmenty. A może uda nam się zrobić strefy Slimu na Twoim wydarzeniu? To rozszerzanie percepcji czucia, dotyku, Twojej WYOBRAŹNI. ZOBACZ FILM i zdjęcia!

Na dole strony zobaczysz propozycję scenografii, gdzie performerka rozpoczynając występ wychodzi z wielkich ust po holograficznym języku!

Pomysł interaktywnej scenografii

Zamysł konstrukcji do performancu ze slimem polega na tym, aby artystka wychodziła z ust swojej twarzy pokryta slimem co tworzy psychodeliczne wrażenie pętli. Na bardzo prostą konstrukcję stelażu twarzy, wykonanej z płyty mdf oraz drewnianych desek, ma być rzucany z rzutnika film z twarzą artystyki. Film nagrany wcześniej w studiu pokazuje twarz w różnych ekspresjach i charakteryzacjach – pomalowaną farbami, polewaną brokatem, posypywaną proszkiem holi bądź również oświetlaną projekcjami. Docelowo usta modelki w nagraniu jak i w stelażu otwierają się. Z otworu w stelażu leci dym oraz spływa slime. Wysuwa się na zewnątrz wielki język niczym dywan, wykonany z holograficznego materiału, po którym modelka wychodzi z ust stelażu twarzy i rozpoczyna taniec pokryta slimem. Konstrukcja może być zbudowana na wasze życzenie. Projekt od Karoliny Fabii.