Star Dust

Kolejnym krokiem w ruchu idei “Ciała jako płótna” jest przedstawienie Obrazu malowanego na Ciele performerki. Ta wersja jest wykonywana w świetle UV na artyście pomalowanym czarną farbą lub na czystej skórze. Jest to baza na którą nakładamy atestowany proszek święcący w UV. Może być nakładany dmuchaniem, zsypywaniem, wcieraniem. Osiada na niej tworząc zawsze inną charakteryzację.

Pokaz może być wykonywany przez różną długość czasu. Może to być 10 minut, mogą to być 2 godziny. Publiczność też może zostać zaproszona do malowania. Artystka może być ubrana w same majtki. Płótno może być szybko zresetowane przez oblanie rozcieńczoną czarną farbą performerki i pokaz może odbywać się od początku dopóki starczy nam materiałów.  Szczegóły do ustalenia.

Odtwórz wideo

Jedna z interpretacji – 10 min long video:
Kiedy na świat przychodzi nowa istota, niesie ze sobą nieograniczony potencjał, potrzebę bezpieczeństwa i miłości, ale nade wszystko ciekawość. Wielu ludzi przez długie lata będzie ją kształtować, nauczać, pokazywać. Czy są gotowi by otworzyć się, przyjmować i rozumieć? Gdzie przechodzi cienka granica? Warto zatrzymać się, dostrzec, uwierzyć i wziąć głęboki oddech. Wdech i wydech Przyjmowanie, oddawanie. Skupiamy się na tym cyklu aby zrozumieć relacje poprzez kontrast. Wdech i wydech kształtują siebie nawzajem, determinują się, jak my. Poddajemy się tej prostej, stałej, monotonnej determinacji żeby wrażliwie budować swoją świadomość, żeby móc zauważać siebie, podejmować działanie, nieprzerwanie.”

Odtwórz wideo